Синоними за 'лежерен':

лежерен (прид.)
[ ле-же-рен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
неусилен (прид.), површен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК