Синоними за 'лирика':

лирика (ж.)
[ ли-ри-ка ]
види:
Толковник
синоними:
антоними:
епика (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК