Синоними за 'локализиран':

локализиран (прид.)
[ ло-ка-ли-зи-ран ]
види:
Толковник
синоними:
ограничен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК