Синоними за 'мастектомија':

мастектомија (ж.)
[ мас-тек-то-ми-ја ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК