Синоними за 'месечница':

месечница (ж.)
[ ме-сеч-ни-ца ]
синоними:
менструација (ж.), периода (ж.), цвеќе (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК