Синоними за 'мираз':

мираз (м.)
[ ми-раз ]
види:
Толковник
синоними:
приќе (ср.)
колокации:

анаграми:
замри, мрази
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК