Синоними за 'наблажнува':

наблажнува (несв.)
[ на-бла-жну-ва ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК