Синоними за 'нагодба':

нагодба (ж.)
[ на-го-дба ]
синоними:
нагодување (ср.), пазарлак (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК