Синоними за 'надвисне':

надвисне (св.)
[ над-вис-не ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
наведне (св.), надведе (св.), надвие (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК