Синоними за 'наобразува':

наобразува (св.)
[ на-об-ра-зу-ва ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК