Синоними за 'начепне':

начепне (св.)
[ на-че-пне ]
синоними:
откине (св.)
анаграми:
напечен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК