Синоними за 'недарежлив':

недарежлив (прид.)
[ не-да-ре-жлив ]
види:
Толковник
синоними:
недоходен (прид.), скржав (прид.)
антоними:
дарежлив (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК