Синоними за 'недобар':

недобар (прид.)
[ не-до-бар ]
види:
Толковник
синоними:
болникав (прид.), лош (прид.), нездрав (прид.)
антоними:
добар (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК