Синоними за 'необврзен':

необврзен (прид.)
[ не-обв-рзен ]
види:
Толковник
синоними:
антоними:
обврзен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК