Синоними за 'необработен':

необработен (прид.)
[ не-о-бра-бо-тен ]
види:
Толковник
синоними:
неделкан (прид.), суров (прид.)
антоними:
обработен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК