Синоними за 'необуен':

необуен (прид.)
[ не-о-бу-ен ]
синоними:
босоног (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК