Синоними за 'необјавен':

необјавен (прид.)
[ не-об-ја-вен ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК