Синоними за 'необјективен':

необјективен (прид.)
[ не-о-бје-кти-вен ]
види:
Толковник
синоними:
пристрасен (прид.)
антоними:
објективен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК