Синоними за 'непокорство':

непокорство (ср.)
[ не-по-корс-тво ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК