Синоними за 'непримерен':

непримерен (прид.)
[ не-при-ме-рен ]
синоними:
антоними:
убав (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК