Синоними за 'нерегуларен':

нерегуларен (прид.)
[ не-ре-гу-ла-рен ]
синоними:
неправилен (прид.), нередовен (прид.)
антоними:
регуларен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК