Синоними за 'обори':

обори (св.)
[ о-бо-ри ]
види:
Толковник
синоними:
кутне (св.), собори (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК