Синоними за 'озлогласи':

озлогласи (св.)
[ о-зло-гла-си ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК