Синоними за 'паланчанец':

паланчанец (м.)
[ па-лан-ча-нец ]
види:
Б. Конески
синоними:
провинцијалец (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК