Синоними за 'памјат':

памјат (ж.)
[ па-мјат ]
види:
Б. Конески
синоними:
памет (ж.)
колокации:

анаграми:
мајтап
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК