Синоними за 'параспуриште':

параспуриште (ср.)
[ па-ра-спу-ри-ште ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК