Синоними за 'парафразира':

парафразира (св. и несв.)
[ па-ра-фра-зи-ра ]
види:
Б. Конески
синоними:
преопише (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК