Синоними за 'парира':

парира (св. и несв.)
[ па-ри-ра ]
види:
Б. Конески
синоними:
начека (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК