Синоними за 'парица':

парица (ж.)
[ па-ри-ца ]
види:
Б. Конески
синоними:
пара (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК