Синоними за 'паркинг':

паркинг (м.)
[ пар-кинг ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
паркиралиште (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК