Синоними за 'паркометар':

паркометар (м.)
[ пар-ко-ме-тар ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК