Синоними за 'парлив':

парлив (прид.)
[ па-рлив ]
синоними:
лут (прид.)
колокации:

анаграми:
врпали
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК