Синоними за 'паробродарство':

паробродарство (ср.)
[ па-ро-бро-дарс-тво ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК