Синоними за 'партизира':

партизира (св. и несв.)
[ пар-ти-зи-ран ]
синоними:
политизира (св. и несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК