Синоними за 'патологија':

патологија (ж.)
[ па-то-ло-ги-ја ]
види:
Б. Конески
синоними:
изроденост (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК