Синоними за 'патос':

патос (м.)
[ па-тос ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
восхит (м.), ентузијазам (м.), занес (м.)
колокации:

анаграми:
поста
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК