Синоними за 'пауница':

пауница (ж.)
[ па-у-ни-ца ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК