Синоними за 'пајдос':

пајдос (м.)
[ пај-дос ]
види:
Толковник
синоними:
одмор (м.), пауза (ж.), починка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК