Синоними за 'паќен':

паќен (прид.)
[ па-ќен ]
види:
Б. Конески
синоними:
уреден (прид.), чист (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК