Синоними за 'пекмез':

пекмез (м.)
[ пек-мез ]
види:
Б. Конески
синоними:
маџун (м.), сируп (м.), шуруп (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК