Синоними за 'пенетрирање':

пенетрирање (ср.)
[ пе-не-три-ра-ње ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК