Синоними за 'перисталтика':

перисталтика (ж.)
[ пе-ри-ста-лти-ка ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК