Синоними за 'перкија':

перкија (ж.)
[ пер-ки-ја ]
види:
Толковник
синоними:
костреш (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК