Синоними за 'питаштво':

питаштво (ср.)
[ пи-та-штво ]
види:
Толковник
синоними:
сиромаштија (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК