Синоними за 'питие':

питие (ср.)
[ пи-ти-е ]
види:
Б. Конески
синоними:
пило (ср.), пијало (ср.), пијачка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК