Синоними за 'пицајзла':

пицајзла (ж.)
[ пи-цај-зла ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК