Синоними за 'пламено':

пламено (прил.)
[ пла-ме-но ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК