Синоними за 'плачевно':

плачевно (прил.)
[ пла-че-вно ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК