Синоними за 'плускот':

плускот (м.)
[ плус-кот ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК