Синоними за 'поврзало':

поврзало (ср.)
[ по-вр-за-ло ]
види:
Толковник
синоними:
врвца (ж.), јаже (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК